Pécs gigaberuházással kezdi megvalósítani a füst nélküli világot
A BAT 60 milliárd forintos beruházással hoz létre új gyártóközpontot Pécsen, ami a vállalat magyarországi jelenléte alatt az eddigi legnagyobb befektetés.
Pécs gigaberuházással kezdi megvalósítani a füst nélküli világot
A BAT 60 milliárd forintos beruházással hoz létre új gyártóközpontot Pécsen, ami a vállalat magyarországi jelenléte alatt az eddigi legnagyobb befektetés.
Párnaciha helyett bitcoinba tömnék a nyugdíjukat a fiatalok
Egy felmérés arra mutat rá, hogy a Z és az Y generáció már nem a hagyományos befektetésekben és nem is a részvényekben látja a jövőt, hanem valami egészen másban.
Ürülnek az állampapír-számlák, nem kell már senkinek?
Másfél év után ismét csökkente kitettségét az állampapírokban a lakosság. A kormányzati papírok helyett befektetési alapokba, banki kötvényekbe, külföldi befektetésekbe teszik a pénzüket a magyarok, jó részük azonban sajnos lekötés nélkül a bankszámláján tartja a megtakarítását.
Nagy dobás az OTP-től: itt egy újabb befektetési lehetőség
Kelet-közép-európai indexkövető részvényalapot hozott létre az OTP Csoport. A befektetők hét ország legnagyobb forgalmú és kapitalizációjú részvényeit vásárolhatják meg hétfőtől. Az alap névértéke tíz euró.
Kettős adóztatás: hogyan érhetik el a magyar cégek az amerikai vevőiket?
Az amerikai-magyar kettős adóztatási egyezmény felmondása okozta versenyhátrány miatt a technológiát fejlesztő magyar cégeknek megoldást kell találniuk arra az alapkérdésre, hogy miképp érjék el az amerikai vevőiket. A DLA Piper szakértői szerint léteznek lehetőségek a kialakult helyzet kezelésére.