Elon Musk és az iráni béketárgyalások végül megnyomták a hét végét a pesti tőzsdén
Emelkedéssel zárta a hetet a budapesti tőzsde: a BUX-index 2195,99 pontos, 1,64 százalékos emelkedéssel 135 724,68 ponton zárta a hetet. Legjobban az OTP teljesített.
Szabadesés: több mint 13 százalék mínuszban járt az Opus és a 4iG
Eladói nyomás alá került több közepes kapitalizációjú cég papírja a BÉT-en.
Mindenki elhasalt a Mol kivételével a pesti tőzsdén
A nemzetközi tőzsdékkel összhangban mozgott a magyar parkett.
OTP-rali és Mol-erősödés: ez húzta fel ennyire a magyar részvényeket
Emelkedést mutatott a BUX, a meghatározó tőzsdeindexeknek is jó napja volt, különösen a Mol-nak.
Új szereplő érkezett a BUX-indexbe: újabb tőzsdei siker az MBH-nál
Április 1-jétől az MBH Bank is bekerül a Budapesti Értéktőzsde első számú részvényindexébe. A BUX-indexkosárba való bekerülés előzménye, hogy az MBH Bank az előző év végén a hazai tőkepiac elmúlt 25 évének legnagyobb részvénytranzakcióját hajtotta végre, több mint 12 ezer befektetőt bevonva a bank tulajdonosi körébe.
Nem sok változott a pesti tőzsdén: ez nagyon nem jó
Ugyan a nemzetközi piacon javult a hangulat, de a Budapesti Értéktőzsde ezzel nem tudta tartani a lépést.