Már 15 év sincs, és aztán nem lesz többé benzines és dízel autó a szalonban
Az Európai Bizottság 2035-ig fokozatosan megszünteti a lehetőségét a dízel- és benzinüzemű autók értékesítésének - közölte az MTI brüsszeli tudósítója.
Már 15 év sincs, és aztán nem lesz többé benzines és dízel autó a szalonban
Az Európai Bizottság 2035-ig fokozatosan megszünteti a lehetőségét a dízel- és benzinüzemű autók értékesítésének - közölte az MTI brüsszeli tudósítója.
Kartelleztek az autógyártók, a Daimler megúszta a büntetést, mert szólt a hatóságoknak
875 millió eurós bírságot szabott ki német autógyártókra az Európai Bizottság. A cégek összefogtak, hogy késleltessék a dízelautók kibocsátáscsökkentését - írja az Euronwes.
Beindult a romániai autógyártás
A romániai autógyártás a tavalyi brutális első fél évi visszaesés után idén az év első öt hónapjában magára talált, és majdnem ledolgozta akkori veszteségeit. Még a chipek hiánya sem okozott kezelhetetlen problémát.
Bajban a Skoda, korlátozzák a termelést
Alkatrészhiány miatt korlátozni kényszerül termelését a következő időszakban a legnagyobb cseh autógyár, a Skoda Auto - közölte Martina Gillichová, a Skoda szóvivője csütörtökön Mladá Boleslavban.
A Suzuki szerint egyelőre a hibrid hajtásé a főszerep
A Magyar Suzuki Zrt. azzal számol, hogy a következő 5-10 évben a járműiparban még a hibrid technológiáé lesz a főszerep, az esztergomi gyártóhely az import modellekkel együtt már teljes hibridmeghajtású modellpalettát tud biztosítani az európai piacra - hangzott el a cég sajtótájékoztatóján, amelyen beszámoltak az elmúlt év eredményeiről.