Rákapcsolt a magyar Audi
Hétfőtől kétműszakos termelésre váltott az Audi Hungaria, közben egy műszakban elindult az elektromos hajtások gyártása is.
Rákapcsolt a magyar Audi
Hétfőtől kétműszakos termelésre váltott az Audi Hungaria, közben egy műszakban elindult az elektromos hajtások gyártása is.
Kiderült: emiatt zuhant nagyot a magyar ipar
Idén márciusban az ipari termelés volumene 5,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, míg a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 10 százalékkal csökkent. A koronavírus-járvány miatt megváltozott gazdasági folyamatok hatása ebben az időszakban már jelentős volt - állapította meg második becslésében a KSH.
A járvány előtt eldőlhetett, hogy halasztják a BMW debreceni beruházását (G7)
A beszállító cégekre hivatkozva a G7 azt írja, hogy már tavaly év végén érezhetően lelassult a német BMW debreceni autógyárának megvalósítása, habár a kapcsolódó állami és önkormányzati infrastruktúra-fejlesztések jó ütemben haladtak. Egy évnél többet is csúszhat a beruházás. Azzal azonban nem számolnak a beszállítók, hogy a gyár egyáltalán nem épülne meg.
Komoly zuhanásra számít a Toyota
A koronavírus-járvány következményeként működési nyereségének meredek csökkenésére számít a Toyota Motor japán autóipari konszern kedden közzétett gyorsjelentése szerint.
Több mint 120 óvintézkedést vezettek be a kecskeméti Mercedes-gyárban
Több mint 120 higiéniai- és védőintézkedést vezettek be a termelés újraindítását megelőzően a kecskeméti Mercedes-gyárban - számolt be Christian Wolff, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.