Megjött a bizonyítvány: mínuszban az ipar, de csökkent a hátrány
Bár júliusban is mínuszban maradt a magyar ipar, a legjobb eredményt érte el a vírus magyarországi megjelenése óta.
Megjött a bizonyítvány: mínuszban az ipar, de csökkent a hátrány
Bár júliusban is mínuszban maradt a magyar ipar, a legjobb eredményt érte el a vírus magyarországi megjelenése óta.
Jól ment a kecskeméti Mercedesnek tavaly
A kecskeméti Mercedes-gyárban tavaly az előző évhez hasonlóan 190 ezer autót gyártottak, ugyanakkor a cég közel 3 százalékos árbevétel-növekedést és 6 millió euróval jobb adózott eredményt ért el a 2018-as évhez képest – derül ki a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. éves jelentéséből, amelyet szerdán tett közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Koronavírus 2. hullám: erre készül a Suzuki
A magyarországi gépjármű-értékesítést várhatóan ismét negatívan fogja érinteni a koronavírus-járvány második hulláma, azonban a Magyar Suzuki Zrt. arra számít, hogy pánikszerű hatása már nem lesz, és az autópiac kiszámíthatóbb, lassú felfutása várható a második fél évben. Tóth Péter kereskedelmi igazgató szerint racionális előrejelzés, hogy ebben az esetben a márka mintegy 15 ezer új járművet értékesít, és ezzel visszaszerzi piacvezető pozícióját - írja az MTI.
Eltűnik egy autótípus
Lényegében néhány nappal az új elektromos Skoda, az Enyaq iV bemutatása után a cseh gyártó közölte, hogy leállítja a Citigo minden változatának gyártását.
A négynapos munkaidőt javasolnak a német autóiparban
A négynapos munkahét bevezetésével előzné meg a tömeges munkahelyvesztést a német feldolgozóiparban az IG Metall szakszervezet elnöke - írja az MTI külföldi hírforrásokra hivatkozva.