A csehek kivárnak az atomerőművük bővítésével
Nem írnak ki az idén új pályázatot a csehországi atomerőművek bővítésére - nyilatkozta Jan Mládek cseh ipari és kereskedelmi miniszter szerdán Prágában egy gazdasági fórumon.
A csehek kivárnak az atomerőművük bővítésével
Nem írnak ki az idén új pályázatot a csehországi atomerőművek bővítésére - nyilatkozta Jan Mládek cseh ipari és kereskedelmi miniszter szerdán Prágában egy gazdasági fórumon.
Legalább két új atomreaktort épít Csehország
A cseh kormány legalább két, de lehet hogy három új reaktorral bővítené a meglevő atomerőművei kapacitását.
Paks kínai uránhoz juthatna
Kínai cégek keresik annak a lehetőségét, hogy miként tudnának nukleáris fűtőanyagot eladni Kelet-Európában. Az egyik lehetséges ország Magyarország.
Lassított az atomerőmű-projekt
Késik az első lengyel atomerőmű megépítését előkészítő beruházás, a lengyel fél – több millió eurónyi veszteség mellett – felmondta a beruházással kapcsolatos terepmunkákat végző WorleyParsons (WP) ausztrál tervező céggel kötött szerződését - adta hírül Rzeczpospolita lengyel napilap.
Amerikaiakra váltják az oroszokat az ukránok
Az orosz figyelmeztetések ellenére az amerikai Westinghouse vállalattal kötött szerződést \"nukleáris fűtőelemek szállításának jelentős növeléséről\" az ukrán atomerőműveket üzemeltető állami vállalat - közölte kedden a Westinghouse. (Képünk illusztráció)