Gond van a Paksi Atomerőműben
A paksi atomerőműben 100 MegaWattot meghaladó teljesítménycsökkenés történt az 1. blokkon - adta hírül az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
Gond van a Paksi Atomerőműben
A paksi atomerőműben 100 MegaWattot meghaladó teljesítménycsökkenés történt az 1. blokkon - adta hírül az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
Atomerőműveket építene Kína
A városok légszennyezésének csökkentése érdekében a távfűtési igények kielégítésére alkalmas atomerőművek létesítéséről indított megvalósíthatósági tanulmányt kínai nemzeti energia felügyelet - írja az MTI a kínai People's Daily Online hírportál nyomán
Már Moszkvának is drága az orosz atom?
Oroszországban az energiaügyi minisztérium döntése alapján elhalasztják két új atomerőmű termelésbe állítását, mivel túlságosan drágán szolgáltatnák az áramot - számolt be a Népszava.
Nyugati cég nyerte a paksi turbinatendert
Az amerikai General Electric magyar leányvállalata az Alstommal közösen nyerte meg a paksi nukleáris erőmű új blokkjai turbináinak gyártására és szállítására kiírt csaknem 793 millió eurós nyílt tendert - derül ki a Roszatom közleményéből.
Újabb leállás Pakson
Az atomerőmű egyes blokkját félig leállítják - írja honlapján az MVM Paks.