Kiderült, mi okozta a bajt a paksi atomerőműben
Ismét névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 4. blokkja, amely péteken reggel állt le - közölte honlapján az atomerőmű.
Kiderült, mi okozta a bajt a paksi atomerőműben
Ismét névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 4. blokkja, amely péteken reggel állt le - közölte honlapján az atomerőmű.
Védelmi működés miatt vágta le magát a hálózatról egy paksi reaktor (frissítve)
Legutóbb kedden volt olyan nagy gond az egyik reaktorral - jelesül a 3-assal -, hogy a maximális termelés helyett "el kellett venni a gázról a lábat". Idén nyáron ismételten fordult elő már az is, hogy az egyik reaktor problémájának megoldása után, szinte azonnal egy másikkal akadt gond. Péntek reggel a védelem a 4-es blokkot vágta le a hálózatról, sőt, a reaktor is leállt.
Megválasztották a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatóját
Rafael Grossi argentin diplomatát választották a bécsi székhelyű Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) új főigazgatójává - közölték kedden a szervezethez akkreditált diplomaták.
Lelépett az első számú vezető Paks II. sorvezető cégétől
A harmadik finnországi atomerőmű és Paks II. között eddig is voltak párhuzamos jelenségek, de a legújabb csak azt az érzetet erősíti, hogy se itt, se ott nincs minden rendben a projektek körül.
A kicsi atom jobb lehet, mint a nagy
Egy amerikai nukleáris technológiai cég összeállt a leggazdagabb lengyellel, hogy aranyos, kicsi atomerőművet építsenek Lengyelországban. A létesítmény áramtermelő kapacitása nagyjából hatoda lenne a paksi atomerőműének. Az USA ezzel a technológiával akar betörni az európai energiapiacra.