Atomerőmű épült a Közel-Keleten
Sikerrel üzembe helyezték szombaton az Egyesült Arab Emírségek első atomerőmű-reaktorát, ezzel az ország az első olyan arab állam, amely gazdasági célú nukleáris energiát állít elő - írja az MTI.
Atomerőmű épült a Közel-Keleten
Sikerrel üzembe helyezték szombaton az Egyesült Arab Emírségek első atomerőmű-reaktorát, ezzel az ország az első olyan arab állam, amely gazdasági célú nukleáris energiát állít elő - írja az MTI.
Összehangolt kommunikációs offenzíva tudatja: beadták végre a Paks II. engedélykérelmét
A Paks II. Zrt., az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) és a Roszatom sajtóosztálya is egyszerre adta ki kedden délután a hírt, miszerint június 30-án az illetékes benyújtotta a Paks II. létesítésiengedély- kérelmét. 12 hónap van az elbírálásra: óra indul.
Mérföldkő jön Paks II megépítésében
Június 30-án nyújtja be a Paks II. Atomerőmű Zrt. az Országos Atomenergia Hivatalnak (OAH) a Pakson épülő, új atomerőmű létesítési engedélykérelmét.
Egyre több áramot fogyasztanak a magyarok
Az utóbbi tíz évben folyamatosan nő Magyarország áramfelhasználása, tavaly elérte a 45,7 terawattórát az előző évi 45,4 terawattóra után, az emelkedést leginkább az árammal működő háztartási és ipari technológiák gyors terjedése, valamint a digitalizáció okozza - derül ki a magyar villamosemergia-rendszer 2019-es adatairól szóló jelentésből.
Meghallották az idők szavát a románok: kirúgták a kínaiakat és az atomot
A bukaresti vezetés rájött, hogy nem érdemes erőltetni a cernavodai atomerőmű bővítését, amiről egy kínai partnerrel állapodtak meg sok-sok éve, ám azóta sem léptek előre egy tapodtat sem. Ez talán jó hír, így kisebb lehet a válás költsége.