Az atomenergia oké, de a nukleáris hulladékból nem kérnek a csehek
Akik szeretik az atomenergiát, azoknak is számolniuk kell azzal, hogy az más energiaformákhoz képest sokkal több babusgatást igényel, mindezt sokáig.
Az atomenergia oké, de a nukleáris hulladékból nem kérnek a csehek
Akik szeretik az atomenergiát, azoknak is számolniuk kell azzal, hogy az más energiaformákhoz képest sokkal több babusgatást igényel, mindezt sokáig.
Még sincs minden rendben az új finn atomerőművel
Úgy tervezték, hogy már a nyár folyamán eléri a termelési-terhelési csúcsát a finn Olkiluoto-3, ám a március közepe óta termelő atomerőműben máris javításokat kellett elrendelni. Most az a terv, hogy a "teljes gázzal" menésre csak ősszel kerülhet majd sor.
Az oroszokat kivágták a nemzetközi ligából
Felfüggesztik az oroszok tagságát a globális nukleáris lobbi szervezetnél. Indoklás nincs, de nem nehéz az indokokat látni a csernobili és a zaporizzsjai atomerőműnél történtek után.
A csehek lerázzák az oroszokat, és amerikázni kezdenek
Ahogyan az várható volt, a csehek, miután az új atomerőmű projektből kizárták az orosz részvétel lehetőségét, a már meglévő nukleáris energiatermelő egységeik üzemanyagát is megpróbálják függetleníteni a Roszatomtól.
Nem csak Csernobil és Zaporizssja van, az oroszok másként is zsarolhatnak az atommal
Miközben az európai országok azon törik a fejüket, hogyan szabadulhatnának meg az orosz olaj és gáz importjától, van egy további energiaforrás is, amely legalábbis a térség keleti felét kiszolgáltatottá teszi, teheti Moszkvának. Ez az orosz gyártmányú atomerőművek fűtőanyaga.