Nem csillapodik a magyarok készpénzigénye
Nem csökken a készpénz iránti igény, a tavalyihoz hasonlóan idén is várhatóan 5200 milliárd forint felett alakulhat az atm-es készpénzforgalom, ami körülbelül 120-125 millió kártyahasználati alkalmat jelenthet. Havi átlagban 420-450 milliárd forint fordul meg a hazai automatákban, ennyi pénzt vesznek fel a magyarok országosan - derül ki a TrezEx Hungária Zrt. közel 400 bankautomata forgalmi adatait vizsgáló belső felméréséből.


