BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

aszály

10.
24.
13:23

Az aszály miatt kevesebb lesz a méz, de hiánytól nem kell tartani

A nyári aszály miatt, főként a Dunától keletre a szokásos mézmennyiség felét tudták a méhészek előállítani. Repce és akácméz "még csak-csak lett", de az olajretek, a hárs és a Békés megyében a leginkább jellemző napraforgó szinte semmi mézet nem adott, így vegyes mézet sem sikerült itt előállítani - mondta Haász Ferenc, a a Békés Megyei Göndöcs Benedek Méhész Egyesület alapító elnöke.

Szerző(k):
Szász Péter