Visszahozza a szocializmust az árstop
A néhai szocialista bolti viszonyokra emlékeztető helyzet alakult ki a kis boltokban a kormány árstopja miatt, van olyan áru, amit pult alól értékesítenek, másból hiány van, ami a feketézés melegágya.
Visszahozza a szocializmust az árstop
A néhai szocialista bolti viszonyokra emlékeztető helyzet alakult ki a kis boltokban a kormány árstopja miatt, van olyan áru, amit pult alól értékesítenek, másból hiány van, ami a feketézés melegágya.
A családok idén 2500 milliárdot is elszórhatnak a semmire
Idén legalább 2300 milliárdot dobhatnak ki az ablakon a fogyasztók, de ennél akár többe is kerülhet a családi költekezésben a drágulás. A boltokban ez 335 milliárdba került az első negyedévben. Ha pedig nem lenne árstop, még - most már 60 milliárddal számolva - nagyobb lenne a drágulás nyugtája. És nem tudni, hol a vége.
Üzemanyagár: újra beavatkozott a szlovén kormány
A szlovén kormány ismét rögzítette az üzemanyagok árát, a rendelet a 95-ös oktánszámú benzinre, valamint a dízelre vonatkozik - közölte a szlovén gazdasági minisztérium kedden.
Árstop: drasztikus lépést tett a Lidl
Rohamosan vásárolják fel az árstopos termékeket a kisboltosok, cukrászdák, vendéglősök a szupermarketekben és a diszkontokban, ezért egyre többször fordul elő, hogy áruhiány alakul ki a boltokban. A Lidl lépett: a lakosság folyamatos élelmiszerellátásának biztosítása érdekében nem ad el három árstopos terméket nagykereskedőknek. Könnyen lehet, hogy más cégek is követik majd a példáját - írja a Portfolio.hu.
Sok román jön Magyarországra az olcsó üzemanyag miatt
A román-magyar határ mentén jelentős bevásárlóturizmus alakult ki a benzinkutaknál, miután Magyarországon majdnem kétszáz forinttal olcsóbb az üzemanyag literje, mint Romániában. A bukaresti kormány hezitál, hogy beavatkozzon-e az árak piaci alakulásába.