Nagy Márton: rossz az EU-s energiaárazási terv, az árstopoktól búcsúzni kell
Az Orbán-kormány a beruházások támogatásában látja a gazdasági válság előli menekülés lehetőségét. Az árstopot lassan ki kell vezetni, mert azok fenntarthatatlanok a befagyasztott árú termékeknél, tovább gyorsulhat az infláció is. Az energia-veszélyhelyzet kulcsa, hogy legyen gáz, az olajfinomítók pedig működjenek – jelentette ki Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az Inforádió Aréna című műsorában, ahol arról is beszélt, hogy károsnak tartja az uniós energiaár-szabályozási tervet.




