BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

árstop

09.
01.
10:46

Nagy Márton: rossz az EU-s energiaárazási terv, az árstopoktól búcsúzni kell

Az Orbán-kormány a beruházások támogatásában látja a gazdasági válság előli menekülés lehetőségét. Az árstopot lassan ki kell vezetni, mert azok fenntarthatatlanok a befagyasztott árú termékeknél, tovább gyorsulhat az infláció is. Az energia-veszélyhelyzet kulcsa, hogy legyen gáz, az olajfinomítók pedig működjenek – jelentette ki Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az Inforádió Aréna című műsorában, ahol arról is beszélt, hogy károsnak tartja az uniós energiaár-szabályozási tervet.

Szerző(k):
Szabó Dániel
08.
26.
07:08

Üzemanyagár-stop: a magyarok jelentős része fokozatosan vezetné ki az intézkedést

A kormány politikájának régóta fontos eleme, hogy bizonyos termékek és szolgáltatások árát alacsonyan tartja, hogy a számlát kevésbé látható módon kelljen kiegyenlíteni. Ez történt a rezsinél, az élelmiszereknél, a hitelkamatoknál és az üzemanyagnál. Utóbbi esetében azonban úgy tűnik, az autósok látják ennek a negatív hatásait és már szabadulnának az intézkedéstől - legalábbis ez derül ki a Pulzus Kutató, lapunk megbízására készített reprezentatív felméréséből.

Szerző(k):
Szász Péter