Drágul a Fővárosi Állatkert
Az inflációra és az energiaválságra hivatkozva emelik a budapesti állatkert belépődíjait.
Drágul a Fővárosi Állatkert
Az inflációra és az energiaválságra hivatkozva emelik a budapesti állatkert belépődíjait.
Kellemetlen meglepetés is érheti, ha ilyen mobil-előfizetése van
A mobilszolgáltatók új díjcsomagokkal variálnak, hogy ne tűnjön annyira fájdalmasnak az áremelés: a négy cég közül három már meglépte a díjkorrekciót 2023 első negyedévében, igaz korántsem egyforma mértékben. Májusban azonban a Digi ügyfelei sem ússzák meg a változást. Lehet, hogy érdemes lesz átnéznie az előfizetését.
Rekordmértékben csökkent márciusban az eurózóna inflációja
Az eurózóna inflációja 6,9 százalékra csökkent márciusban, ami az energiaárak erőteljes csökkenésének köszönhető az előző év azonos hónapjához képest – derült ki az európai statisztikai hivatalok által ma közzétett adatokból.
A hazai cégek háromnegyede áremelést tervez
A legalább 20 főt foglalkoztató cégek közel háromnegyede véli úgy, hogy árat fog emelni a közeljövőben. Az áremelést tervező cégek 93 százaléka már 2023 első negyedévében emelni fogja az árait.
Tovább drágul a balatoni lángos
Tavaly még megfizethető áron adták a lángost a Badacsony Bisztróban a többi balatoni étkezdéhez képest, idén viszont 900 forint alatt nem adnak lángost, mert még az olcsónak számító helyeken is 24-46 százalékos áremelkedés várható.