A telefon- és internetdíjakba is belenyúlhat a kormány
Az árrésstop bevezetése és a bankok megregulázása után most a mobil- és internetszolgáltatók árait veszi górcső alá a kabinet, és ha kell, be is avatkozik.
A telefon- és internetdíjakba is belenyúlhat a kormány
Az árrésstop bevezetése és a bankok megregulázása után most a mobil- és internetszolgáltatók árait veszi górcső alá a kabinet, és ha kell, be is avatkozik.
Népharag zúdul a láncokra Európában, a vásárlók elmossák az élelmiszerinflációt
Európa szerte szorul az élelmiszerkereskedelem, miután a magas árak miatt a vásárlók már több országban indítottak közvetlen háborút a láncok ellen. Horvátország, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Szerbia után most a svédeknél is a szupermarketek és a nagy termelők oligopóliumára zúdul a népharag, amiért a profitjukat helyezik előtérbe a lakosság érdekeivel szemben. A fogyasztói bojkott nemcsak az üzleteket, hanem az élelmiszeripar óriásait is sújtja.
Itt az árrésstop mérlege: élelmiszerek százai lettek drágábbak
Hiába az egy hete élő árszabályozás, a szupermarketek kompenzálják az árcsökkenést más termékeken. Bár ez kevesebb élelmiszercikkre érvényes, de azok jól meg is drágultak.
Lehetetlen küldetésbe hajszolja a rövid határidővel a kormány a láncokat
Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint a láncok akciós politikába kezdenek, de sok minden múlik a beszállítói árakon is.
Nem vár tovább Orbán, bejelentette az árrésstopot
Beleáll a kormány, 30 alapvető élelmiszerre kerül kisebb árrés – jelentette be Orbán Viktor, aki szerint ezt ellenőrizni fogják, és május közepén felülvizsgálják, ha kell, akkor folytatják.