Sikeres félévet zárt a Novartis
Sikeres félévet zárt a Novartis
Még jobb félévre számít a Publicis
A Publicis SA az első félévben - főként a felvásárlásoknak köszönhetően - éves összevetésben 65 százalékkal, 7,54 milliárd euróra növelte árbevételét, és azt várja, hogy a folyó félévben néhány kulcsfontosságú ágazatban számottevően fellendül forgalma. A francia hirdetési csoport tavaly vette meg a brit Saatchi & Saatchi és az amerikai Nelson Communications reklámcégeket. Ezek forgalmát nem számítva az árbevétel 6,3 százalékkal nőtt, de még így is jóval meghaladta az iparág átlagosan 2 százalékos bővülését - közölte Maurice Levy, a Publicis elnöke, aki szerint a kedvezőtlen gazdasági körülményeket figyelembe véve az új ügyfelek megjelenése biztosítja, hogy a cég árbevételének bővülése továbbra is meghaladja a piaci átlagot. Reményei szerint ez a nyereségben is érzékelhető lesz, amihez hozzájárul a költségek már megkezdett csökkentése. Levy szerint a reklámra fordított összegek várhatóan különösen a kiskereskedelemben, az autógyártásban és a mindennapi használati cikkek terén lendülnek fel a második félévben. A Reuters által megkérdezett elemzők szerint a Publicis eredménye kiemelkedik az iparágból, amelynek számos vezető szereplője a nehéz piaci körülményekre hivatkozva elbocsátásokat hajt végre, és legjobb esetben is csak arra számít, hogy árbevétele a második negyedévben nem csökken. B. P. A.
Lengyelországban terjeszkedik a Carlsberg
A dán Carlsberg A/S a második negyedévben éves összevetésben 14 százalékkal, 22,13 milliárd koronára (1 dollár=8,44 korona) emelkedő árbevétel mellett nettó nyereségét 7,7 százalékkal, 753 millió koronára növelte. A legnagyobb skandináv sörgyár tavaly finn, lengyel, norvég, svájci és malajziai vállalatokban szerzett részesedést, most pedig további lengyelországi akvizíciókat jelentett be. Összesen 220 millió zlotyért (52,2 millió dollár) megvette a Bosman Browar Szczecin SA és a Kasztelan Browar Sierpc SA sörgyárakat a német Bitburger-csoporttól. Ezen túlmenően 81 százalékos részesedést szerzett a Browary Dolnoslaskie Piast SA vállalatban. A Carlsberg így 16 százalékos részesedéssel a harmadik legnagyobb sörgyártó lesz a legnagyobb kelet-európai sörpiacot jelentő Lengyelországban. (NAPI)
A várakozásoknak megfelelő a Deutsche Telekom vesztesége
A Deutsche Telekom AG (DT) az első félévben a várakozásoknak megfelelően 400 millió euró veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A német távközlési vállalat adósságállománya jelentősen nőtt és a kedvezőtlen piaci körülmények miatt idén már nem viszi tőzsdére mobilcégét.
Pang a PC-piac
Tizenöt éve először csökkent a világon a személyi számítógépek értékesítése a második negyedévben, méghozzá közel 2 százalékkal. A Dell Computer Corp. ennek ellenére várakozásának megfelelő árbevételre és nyereségre számít most záruló negyedévében, a Sun Microsystems Inc. viszont több mint egy évtized óta először szenvedett el veszteséget a második negyedévben.