BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

árbevétel

08.
13.
23:59

Még jobb félévre számít a Publicis

A Publicis SA az első félévben - főként a felvásárlásoknak köszönhetően - éves összevetésben 65 százalékkal, 7,54 milliárd euróra növelte árbevételét, és azt várja, hogy a folyó félévben néhány kulcsfontosságú ágazatban számottevően fellendül forgalma. A francia hirdetési csoport tavaly vette meg a brit Saatchi & Saatchi és az amerikai Nelson Communications reklámcégeket. Ezek forgalmát nem számítva az árbevétel 6,3 százalékkal nőtt, de még így is jóval meghaladta az iparág átlagosan 2 százalékos bővülését - közölte Maurice Levy, a Publicis elnöke, aki szerint a kedvezőtlen gazdasági körülményeket figyelembe véve az új ügyfelek megjelenése biztosítja, hogy a cég árbevételének bővülése továbbra is meghaladja a piaci átlagot. Reményei szerint ez a nyereségben is érzékelhető lesz, amihez hozzájárul a költségek már megkezdett csökkentése. Levy szerint a reklámra fordított összegek várhatóan különösen a kiskereskedelemben, az autógyártásban és a mindennapi használati cikkek terén lendülnek fel a második félévben. A Reuters által megkérdezett elemzők szerint a Publicis eredménye kiemelkedik az iparágból, amelynek számos vezető szereplője a nehéz piaci körülményekre hivatkozva elbocsátásokat hajt végre, és legjobb esetben is csak arra számít, hogy árbevétele a második negyedévben nem csökken. B. P. A.

Szerző(k):
Bana Péter
08.
09.
23:59

Lengyelországban terjeszkedik a Carlsberg

A dán Carlsberg A/S a második negyedévben éves összevetésben 14 százalékkal, 22,13 milliárd koronára (1 dollár=8,44 korona) emelkedő árbevétel mellett nettó nyereségét 7,7 százalékkal, 753 millió koronára növelte. A legnagyobb skandináv sörgyár tavaly finn, lengyel, norvég, svájci és malajziai vállalatokban szerzett részesedést, most pedig további lengyelországi akvizíciókat jelentett be. Összesen 220 millió zlotyért (52,2 millió dollár) megvette a Bosman Browar Szczecin SA és a Kasztelan Browar Sierpc SA sörgyárakat a német Bitburger-csoporttól. Ezen túlmenően 81 százalékos részesedést szerzett a Browary Dolnoslaskie Piast SA vállalatban. A Carlsberg így 16 százalékos részesedéssel a harmadik legnagyobb sörgyártó lesz a legnagyobb kelet-európai sörpiacot jelentő Lengyelországban. (NAPI)

Szerző(k):
Bana Péter