Trump lépése felrobbantotta a piacokat: az arany az egekben, Európa retteg
A befektetők menekülnek: Grönland lett az új geopolitikai rémálom. Rekordmagasságba emelkedett az arany ára, miközben a részvénypiacok világszerte zuhantak.
Trump lépése felrobbantotta a piacokat: az arany az egekben, Európa retteg
A befektetők menekülnek: Grönland lett az új geopolitikai rémálom. Rekordmagasságba emelkedett az arany ára, miközben a részvénypiacok világszerte zuhantak.
Unalmas az állampapír? 2026 jobbnál jobb befektetési sztorikat ígér
Szerencsére nem kell feltalálni a spanyolviaszt, aki a 7 százalékos állampapír hozamokat már nem érzi elég izgalmasnak, bőven talál ígéretes befektetési eszközöket, akár itthon, vagy a régiónkban.
Hiába a kamatcsökkentés, az arany is rég nem látott csúcson és az ezüst is rekorddrága
Hosszú idő után a sárgán csillogó nemesfém ára először haladta meg a 4400 dollárt a Fed kamatcsökkentési fogadásai ellenére, az ezüst pedig új, történelmi csúcsot ért el.
Zuhanás a tőzsdéken: az AI-szektor és az olajárak húzták le Európát
Kijózanodás az európai tőzsdéken: a mesterséges intelligenciával kapcsolatos befektetői aggodalmak és a gyenge vállalati hírek hatására pénteken minden nagyobb index esett.
Olcsóbb lett a gáz és az olaj, míg az arany féktelenül drágul
Amellett, hogy az olaj és a gáz ára egyaránt csökkent, a dráguló aranyon túl hétfőn emelkedéssel nyugtázták a napot a főbb nyugat-európai indexek is.