Amerikában kezd gyártásba az Apple
Jövőre az Egyesült Államokban kezd komputergyártásba az Apple - jelentette be helyi idő szerint csütörtökön az amerikai vállalat vezérigazgatója, Tim Cook az NBC televízióban.
Amerikában kezd gyártásba az Apple
Jövőre az Egyesült Államokban kezd komputergyártásba az Apple - jelentette be helyi idő szerint csütörtökön az amerikai vállalat vezérigazgatója, Tim Cook az NBC televízióban.
Csak néhány cég javítja a statisztikát
Az S&P 500 index által az idén elért eredménynövekedés felét négy vállalat, közel 90 százalékát pedig a tagok két százaléka, tíz cég adta - írja a Pragmatic Capitalism elemző portál.
Nagy lejtőre kerültek az Apple-részvények
Az Apple-részvények árfolyama az elmúlt hetekben a legnagyobb esését szenvedte el 2008 óta, a társaság piaci kapitalizációja a csúcshoz képest mintegy 150 milliárd dollárral csökkent. A részvényt mindenki olcsónak tartja, s éppen ez lehet a baj.
Szinte bárkit megvehetne zsebből az Apple
Amikor az Apple közzéteszi negyedéves gyorsjelentését, mindig érdemes kicsit távolabbról nézni az eredményeket, kontextusba helyezni a számokat. Különösen a készpénzállomány alakulása ejtheti ámulatba a befektetőket, hiszen a társaság olyan erős készpénztermelő képességgel bír, hogy meg sem látszik az osztalékfizetések és a saját részvény vásárlások hatása.
Csalódást okozott az Apple
A szakértők által vártnál kevésbé nőtt az amerikai Apple Inc. negyedéves adózott eredménye elsősorban az iPad-eladások növekedési ütemének lassulása miatt.