BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

Alma

11.
07.
23:59

Nemzetközi almaszövetség alakult

A világ vezető alma- és körtetermelő országai életre hívták az alma- és körtetermelők nemzetközi szövetségét. Az alapító tagok Ausztrália, Dél-Afrika, Nagy-Britannia, Uruguay, Argentína, Chile, Franciaország, Új-Zéland, Németország, Belgium és Hollandia. A kezdeményezést támogatták továbbá olyan termelő országok, mint Spanyolország, Olaszország és Brazília. A lépést Handelsblatt szerint az ágazat súlyos nehézségei váltották ki. A szövetség mindenekelőtt olyan kérdésekben nyújthat segítséget, mint a kínálat és kereslet egyensúlyának megbomlása, a kritikus áralakulás és az új piacok feltárása. A szövetség székhelye Brüsszelben lesz és 2001. január 1-jén kezdi meg működését. A globális almatermés egyébként az 1998. évi 56 millió tonnáról 2005-re a várakozások szerint évi 68 millió tonnára növekszik. A magyar almatermesztőket képviselő terméktanácstól a nemzetközi szervezet létrejöttéről még nem volt tudomása, így az esetleges csatlakozásról sem alakíthatta ki az álláspontját. (NAPI)

Szerző(k):
Arató János