Tüntetés és útlezárás: dupla árat kérnek az almáért
Félpályás útlezárással, tüntetésekkel tiltakoznak az almatermelők az ipari alma alacsony felvásárlási ára miatt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban és Anarcson kedden.
Tüntetés és útlezárás: dupla árat kérnek az almáért
Félpályás útlezárással, tüntetésekkel tiltakoznak az almatermelők az ipari alma alacsony felvásárlási ára miatt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban és Anarcson kedden.
Ezért 13 forint a léalma felvásárlási ára
Csak az "őrült profitéhség" indokolja a léalma indokolatlanul alacsony felvásárlási árát - mondta az M1-en Jakab István, a Magosz elnöke.
Az almatermelők mellé állt a szaktárca
Az agrártárca támogatja az almatermelők kezdeményezését, amely a tisztességtelen felvásárlói magatartással szembeni fellépést sürget - közölte az Agrárminisztérium az MTI-vel csütörtökön.
Továbbra is áll a bál az alma ára miatt
Továbbra sincs megállapodás a termelők és a felvásárlók között a léalma felvásárlási árának emeléséről, ezért a szabolcsi gazdák a jövő héten újabb feldolgozóüzemnél tartanak demonstrációt, és továbbra sem szállítanak gyümölcsöt az üzemekbe - közölte a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) szerdán az MTI-vel.
Túl olcsón vennék a magyar almát - kartellra gyanakszanak a termelők
Eredménytelenül zárult a feldolgozóüzem képviselőivel folytatott keddi tárgyalás a léalma drasztikusan alacsony felvásárlási ára ügyében - írja keddi közleményében a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) .