BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
header

ÁllÁs

11.
22.
10:11

Kizsigerelné a dolgozókat a kormány - megjöttek a szakszervezeti reakciók

Bevezetné a modernkori rabszolgaságot a kormány – álltja a Vasutasok Szakszervezete annak kapcsán, hogy kiderült: előzetes egyeztetés nélkül, egyéni indítványra egyről három évre módosítaná a munkaidőkeretet, s akár 400-ra emelné a túlórák számát. Reagált a Vasas Szakszervezet alelnöke is, aki szerint embertelen lépésre készül a kabinet és családokat rombolhat szét.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
11.
21.
19:05

Drasztikus munkaidő-szabályok jöhetnek - itt a fideszes javaslat

Újra elővették azt a 2017 tavaszán már lesöpört javaslatot, mely szerint a jelenlegi maximális 12 hónapról 36 hónaposra emelkedne az egyenlőtlen munkaidő-beosztásban dolgozók munkaidőkerete. Mindenkit érintene az, hogy az egy évben elrendelhető rendkívüli munkaidő maximális mértékét évi 400 órára növelnék meg. A Kósa Lajos és Szathmáry Kristóf fideszes képviselők jegyezte friss törvényjavaslat 2019 január 1-től lenne hatályos, amennyiben a parlament elfogadja.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss