Sorban álltak, hogy hitelezzék a magyar államot
Emelkedett a 3 és az 5 éves, csökkent a 10 éves államkötvények aukciós átlaghozama.
Sorban álltak, hogy hitelezzék a magyar államot
Emelkedett a 3 és az 5 éves, csökkent a 10 éves államkötvények aukciós átlaghozama.
Végkiárusítás a tőzsdén: így szedték meg magukat az ügyes magyarok
Hiába tombolt a járvány, kisbefektetők tömege döntött úgy, hogy itt az ideje beszállni a tőzsdébe. Vették a magyar blue chipeket, de kelendőek voltak a népszerű külföldi részvények is, még a komoly gondokkal küzdő hajózási és légi cégek papírjai is. Vannak, akik már ki is vették a busás nyereséget.
Sorban álltak hitelezni a magyar államot
A meghirdetett mennyiségnél 22,5 milliárd forinttal nagyobb összegben, 97,5 milliárd forintért értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt.
Orbán Viktor nagyot kockáztatott, elhúzódhat a válság Magyarországon
Kispénzű spekulánsok miatt emelkedtek a tőzsdék az elmúlt hetekben. A lakosság a legkockázatosabb papírokat vette, tízből kilencen ráfázhatnak az ügyletekre. A növekvő államadósság viszont nem okoz gondot, amíg nincs infláció - állítják a Hold Alapkezelő szakértői.
Jobban bízik a lakosság az OTP-ben, mint az államban
Tovább fogyott a lakosság értékpapír-készlete áprilisban. Az állampapírok nem kellettek a kisbefektetőknek, inkább olcsó OTP-részvényt vett, akinek volt mersze és pénze. Nagyot kaszáltak a befektetésen.