Megérkeztek az új lakossági állampapírok 4,4 százalékos kamattal euróban
Megérkeztek az új lakossági állampapírok, euróban is több mint 4 százalékos kamatot fizet az egyik.
Megérkeztek az új lakossági állampapírok 4,4 százalékos kamattal euróban
Megérkeztek az új lakossági állampapírok, euróban is több mint 4 százalékos kamatot fizet az egyik.
Sosem volt ekkora részvényvagyona a magyaroknak, mint most, tarol az OTP
Ezer milliárd forint fölé emelkedett a magyar háztartások részvényállománya. A kisbefektetők nagyon sokat kerestek az idén a tőzsdén, főleg az OTP-részvényeken. A befektetési jegyek is jól fogynak, az állampapír viszont már kevésbé kelendő. Ami érthetetlen, miért nem váltanak tbsz-számlára azok, akik az állampapírt más befektetésre cserélték.
Az OTP győzött a Magyar Államkincstár tenderén
Az OTP Bank Nyrt. nyerte el az állampapír forgalmazáshoz kapcsolódó bankkártya elfogadói szolgáltatásra kiírt közbeszerzést, 2 milliárd 488 millió forinttal. Az ellenérték 36 hónapra szól.
Összeomlás felé tart a magyar piac, újabb sokk várhat az egykori devizahitelesekre
A forint ma is történelmi mélyponton van, de ennél nagyobb problémákat is okoz a tőke menekülése Magyarországról. A változó kamatozású hitellel rendelkezők most már valós veszélyben vannak, a lakossági állampapír pedig már az intézményi kötvényekkel is egyre nehezebben veszi fel a versenyt.
Elkezdték szórni a pénzt a magyarok: rengeteg hitel, kevéske megtakarítás a harmadik negyedévben
Keveset tett félre, és rengeteg hitelt vett fel a lakosság a harmadik negyedévben. A hitelállomány akkorára duzzadt, hogy megdőlt a devizahitel-válság idején felállított rekord. A megtakarítási oldalon a részvények voltak a nyerők, az állampapír egyre kevésbé hozza lázba a kisbefektetőket.