Az oroszok már építik le az amerikai állampapír-állományukat
Az orosz tulajdonban lévő amerikai állampapír-állomány értéke csökkent januárban az előző hónaphoz képest az amerikai pénzügyminisztérium által ismertetett adatok szerint.
Az oroszok már építik le az amerikai állampapír-állományukat
Az orosz tulajdonban lévő amerikai állampapír-állomány értéke csökkent januárban az előző hónaphoz képest az amerikai pénzügyminisztérium által ismertetett adatok szerint.
Komoly tőkekivonás fenyegeti Magyarországot - itt a döntés
Május végét követően nagyot nő Kolumbia súlya a JPMorgan GBI-EM indexcsaládjában, s ezzel párhuzamosan a magyar súly csökken. Ez akár jelentős kiáramlást is generálhat a magyar kötvénypiacról, szakértők szerint viszont ha valami miatt aggódni kell, akkor az nem az indexsúly változás.
Ötszörös túljelentkezés volt a dollárkötvényekre
Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) kedden hárommilliárd dollár összegben bocsátott ki 5 és 10 éves futamidejű kötvényt, amelyekre közel ötszörös túljegyzés volt - közölte a szervezet.
Varga hosszabb futamidőt szeretne a lakossági állampapíroknál
Varga Mihály célnak nevezte a lakosság számára kínált állampapírok futamidejének növelését a Bónusz Magyar Államkötvény (BMÁK) elnevezésű, 4 és 6 éves futamidejű állampapír forgalmazásának elindítása alkalmából hétfőn.
Már 1800 milliárddal hitelezi a lakosság az államot
Februárban több mint 44 milliárd forinttal növekedett a lakosság számára értékesített állampapírok állománya. A teljes állomány közel 1800 milliárd forintot tett ki.