Újabb magyar brókercég került bajba!
Péntek reggel újabb magyar brókercéghez száll ki az MNB - tudta meg a Napi.hu.
Újabb magyar brókercég került bajba!
Péntek reggel újabb magyar brókercéghez száll ki az MNB - tudta meg a Napi.hu.
Egyre többet adunk kölcsön az államnak
Februárban 72 milliárd forinttal nőtt a lakossági állampapírok állománya. A legnagyobb mértékben, 44 milliárd forint összegben az infláció plusz 3, illetve 4 százalék kamatprémiumot garantáló Prémium Magyar Államkötvényből (PMÁK) vásárolt a lakosság. A Kamatozó Kincstárjegyek (KKJ) is lendületet kaptak a félszázalékos kamatemelést követően, és több mint húszmilliárdnyi fogyott belőlük hó végéig - közölte az Államadósság Kezelő Központ.
Külföldről dicsérték a magyar államkötvényeket
Magyar államkötvényeket javasol megvételre az amerikai JPMorgan Chase & Co. bankcsoport befektetéskezelő társaságának (J.P. Morgan Asset Management) egyik vezetője.
Újabb mélyponton a spanyol és olasz államkötvényhozamok
Hétfő délelőtt a 10 éves lejáratú spanyol és olasz államkötvények hozama is 4 bázisponttal csökkent, mindkét állampapír hozama rekord alacsony szinten van. A spanyol papírok hozama 1,234 százalék, az olaszoké 1,30 százalék volt délelőtt.
Jó napja volt az ÁKK-nak
Az elmúlt hónapok legnagyobb államkötvény csereaukcióját bonyolította ma le két kötvénysorozat kapcsán az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt., amelyek keretében 87 milliárd forintnyi, 2017-bnen lejáró kötvényt cserélt összesen 79 milliárd forintnyi 2020-as, illetve 2023-as lejáratú papírokra.