Durván elszállt a hiány - de nem kell pánikolni?
Az államháztartás (áht) 2015-ös pénzforgalmi hiánya 1218 milliárd forint lett, ami az elmúlt négy év legrosszabb adata. A deficit az uniós támogatások lassú kifizetése miatt szállt el, így az uniós elszámolásban kedvezőbb mutató, a eredményszemléletű (ESA) hiány a GDP 2 százaléka lesz, míg az államadósság is a várt mértéknél gyorsabban a GDP 76 százaléka alá csökkent – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.




