A magyar ipar vagy a büdzsé áll jobban?
Több fontos adat is érkezik hétfőn.
A magyar ipar vagy a büdzsé áll jobban?
Több fontos adat is érkezik hétfőn.
Megszólalt az NGM - nincs itt semmi látnivaló
Megszólalt az NGM az államháztartási törvény felpuhításával kapcsolatban, szerintük minden rendben van Lázár János javaslatával kapcsolatban - írja a Portfolio.
Lábon lövi magát a kormány - mi lesz így a felminősítéssel?
A magyar kormány régóta várja a felminősítést, mondván: az már rég járna a költségvetési folyamatok miatt is. Eközben Lázár János – Varga Mihályt megkerülve – olyan törvényjavaslatot terjesztett a kormány elé, amely utat nyitna a kontrollálatlan költségvetési költekezés előtt, vagyis épp a kiszámíthatóságot veszélyezteti. Lapunk információi szerint az NGM-ben \"nem lelkesednek\" a fejük felett készülő javaslatért, ráadásul így a nullás költségvetés is jókora pofont kap.
Rekord többlettel zárt a német államháztartás
A német államháztartás a legnagyobb többlettel zárt tavaly a 25 évvel ezelőtti újraegyesítés óta.
Ismét csökkent a magyar államadósság
A negyedik negyedévi nagy törlesztéssel 2015 végére a GDP 75,5 százalékára csökkent az államháztartás európai uniós módszertannal számított úgynevezett maastrichti adóssága a negyedévvel korábbi 78 százalékról - jelentette a pénzügyi számlák előzetes adatai alapján szerdán a Magyar Nemzeti Bank (MNB).