Többlettel zárt a július - ennyit költött az állam nyugdíjakra
Bár a júliust többlettel zárt az államháztartás, a hiány így is az éves előirányzat 70 százalékára rúg – derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium jelentéséből.
Többlettel zárt a július - ennyit költött az állam nyugdíjakra
Bár a júliust többlettel zárt az államháztartás, a hiány így is az éves előirányzat 70 százalékára rúg – derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium jelentéséből.
MNB: a második negyedévben is szufficites volt az államháztartás
Az államháztartás finanszírozási oldalról számított nettó többlete 28 milliárd forint volt az idei második negyedévben és a negyedéves GDP 0,3 százalékát tette ki, az első negyedévi 182 milliárd forint a GDP arányában 2,2 százalékos szufficitet követően - jelentette a pénzügyi számlák előzetes adatai alapján csütörtökön a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
NGM: 94 milliárdos többlet az államháztartásban
Júliusban 94,4 milliárd forintos többlettel zárt az államháztartás - önkormányzatok nélkül számolt - központi alrendszere, elsősorban a magasabban adóbevételeknek köszönhetően. Tavaly júliusban 62,7 milliárd forint volt a központi alrendszer hiánya - írta az MTI.
Brutális hiányt produkált a kormány - "nincs ebben semmi különös"
A mintegy 700 milliárd forintos júniusi és mintegy 911 milliárd forintos első hat havi hiányszám első hallásra ijesztőnek tűnhet, de semmilyen váratlan dolgot nem tartalmaz - mondta Banai Péter Benő (képünkön), a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára az M1 csatornának.
Nem teljesültek a tervek, leváltották az adóhatóság elnökét Romániában
Leváltotta kedden Mihai Tudose román miniszterelnök (képünkön) az adóhatóság elnökét a tervezett államháztartási bevételek elmaradása miatt - számolt be az MTI.