Óriásira nőtt a hiány - vallottak Vargáék
Tovább nőtt az államháztartás pénzforgalmi hiánya májusban, de GDP-arányos cél nincs veszélyben - adta hírül a Pénzügyminisztérium.
Óriásira nőtt a hiány - vallottak Vargáék
Tovább nőtt az államháztartás pénzforgalmi hiánya májusban, de GDP-arányos cél nincs veszélyben - adta hírül a Pénzügyminisztérium.
Kásler Miklós brutális adósságot örökölt
39,683 milliárd forint - ennyi pénzzel tartoznak beszállítóiknak az Emberi Erőforrások Minisztériuma alá tartozó intézmények. A Magyar Államkincstár áprilisi összesítése szerint az állami intézmények összes tartozásának 85 százalékát e tárca felügyelete alá tartozó szervek hozták össze - írja az mfor.hu.
Tovább nőtt a költségvetési hiány áprilisban
Már 209,4 milliárd forint az államháztartás áprilisi hiánya - közölte kedden a Pénzügyminisztérium az MTI-vel.
Vallott a jegybank: nagyon magas szinten van a hiány
Az idei első negyedévben az államháztartás finanszírozási oldalról számított nettó többlete 12 milliárd forint volt, a negyedéves GDP 0,1 százaléka - jelentette csütörtökön a pénzügyi számlák előzetes adatai alapján a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Ezért szállt el a hiány a választások előtt
Hatalmasat nőtt a költségvetés pénzforgalmi hiánya az első három hónapban. Ettől függetlenül a 2,4 százalékos GDP-arányos cél év végére nincs veszélyben.