BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
header

államháztartás

07.
08.
15:06

A munkaerőpiaci járulékból vaskos haszna van a magyar államnak

Tavaly év végén 141 ezer munkanélküli semmilyen támogatást nem kapott, miközben a 1,5 százalékos munkaerő-piaci járulékból befolyt összegből annyi többlete van az államháztartásnak, hogy abból a három hónapos helyett akár egy vészhelyzeti 5 hónapos támogatási időszakot is bőven finanszírozni tudott volna az állam az újonnan munkanélküli ellátásban részesülőknek - állítja a GKI Gazdaságkutató Zrt.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna