Már nem tudják mit kezdjenek a pénzükkel a szlovákok
Jól profitál az állam Szlovákiában gazdaság felpörgéséből, a gombamód szaporodó beruházásokból és a látványosan növekvő foglalkoztatottságból. Dőlnek a költségvetésbe az adóbevételek.
Már nem tudják mit kezdjenek a pénzükkel a szlovákok
Jól profitál az állam Szlovákiában gazdaság felpörgéséből, a gombamód szaporodó beruházásokból és a látványosan növekvő foglalkoztatottságból. Dőlnek a költségvetésbe az adóbevételek.
Egy csapásra négyezer embert küld el az állam
Mintegy négyezer kulturális közmunkást tesz utcára a Belügyminisztérium július elsejével - értesült a Magyar Hang.
Elképesztő dolog derült ki "bezzeg" Szlovákiáról
Szlovákia lakóinak többsége visszavágyik a szocializmusba annak ellenére, hogy az ország a kelet-közép-európai régió "bezzeg" piacgazdasága, nőnek a bérek és az emberek euróval fizetnek.
Kevesebb a munkanélküli, mint egy éve
A nyilvántartott álláskeresők száma 15,1 százalékkal csökkent Magyarországon egy év alatt, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a májusi zárónapon 244 200 álláskereső szerepelt, ami több mint 43 ezerrel kevesebb, mint egy éve - adta hírül az MTI.
Észak-Korea csak most robbant igazán
Kezd kirajzolódni, milyen terveket dédelget magában az észak-koreai vezetés. Az Egyesült Államoknak nem sok oka van az örömre, és úgy tűnik, hogy talán még Dél-Koreának sem. A fő kérdés az, csak valutabevételt akar a gazdasági reformokból szerezni a rezsim vagy ennél távolabbra mutató stratégiát követ.