Egy kisvárosnyi részeget láttak el a mentők szilveszterkor
Több mint 180 embert kellett kórházba vinni túlzott alkoholfogyasztás miatt - írta meg az Országos Mentőszolgálatoktól kapott információk alapján az MTI.
Egy kisvárosnyi részeget láttak el a mentők szilveszterkor
Több mint 180 embert kellett kórházba vinni túlzott alkoholfogyasztás miatt - írta meg az Országos Mentőszolgálatoktól kapott információk alapján az MTI.
A pandémia újabb eredménye: nőtt a dohányosok száma
Egyre többen nyúlnak cigarettához Németországban, de szerencsére egy pozitív trend is felütötte fejét: egyre több tini tudatosan nem gyújt rá, ami némi optimizmusra adhat okot.
Kiváló éve volt az ír whisky-gyártóknak
Amilyen gyatra volt 2020 az ír whiskey számára - más alkoholos italokkal együtt -, olyan kiváló volt 2021. A fellendülés több okra vezethető vissza - idézi a Robb Report az Ír Whisky Szövetség (IWA) jelentését.
Járvány: leginkább az anyák kaptak rá az ivásra
Bár a férfiak és a nők is többet kezdtek inni a járvány alatt, a fiatal gyermeket nevelő nők többszörösére növelték az adagjukat. Ráadásul a nők körében már a pandémia előtt egyre többen kezdtek inni, a jövőben pedig még többen lehetnek.
Országos ellenőrzés indul az utakon
Országos közlekedési ellenőrzést tart a rendőrség hétfőtől az utakon - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.