BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
header

alapellátás

12.
20.
06:54

Méltánytalan forráshiánytól szenved az egészségügy

A Kórházszövetség háromszor is egyeztetett Takács Péterrel az egészségügyért felelős államtitkárral a decemberben elfogadott egészségügyi törvényről, mondta a Napi.hu-nak adott interjújában Velkey György János, a Magyar Kórházszövetség elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója. Kiemelte: a passzusok az államtitkárság termékei, a finomhangolások még csak most jönnek. Most a gazdasági helyzet nehéz, de irracionális elvárásokat a kórházak nem tudnak teljesíteni.

Szerző(k):
Koncsek Rita
12.
08.
11:23

Ez mindenkinek fájni fog: rendkívüli küldöttgyűlést hívnak össze az orvosok

Mivel a kormány nem vette figyelembe a Magyar Orvosi Kamara (MOK) javaslatait, észrevételeit az új egészségügyi törvénnyel kapcsolatban, ezért jövő év elején egy rendkívüli küldöttgyűlést hívnak össze, mondta a Napi.hu-nak Nagy Ákos, a kamara alelnöke. A MOK a napokban egy emailes felmérésben megkérdezte az orvosok véleményét, eszerint a gyógyítók közül több mint 4500-an a felmondásukat is hajlandóak lennének letétbe helyezni.

Szerző(k):
Koncsek Rita