AI-lufi vagy kényszerű befektetés? Brutális esés a Microsoftnál az adatközpontok miatt
A Microsoft egyetlen nap alatt 360 milliárd dollárt veszített piaci értékéből, miután kiderült, milyen ütemben égeti a pénzt a mesterséges intelligenciához szükséges adatközpontokra. A befektetők megijedtek a 66 százalékos költségnövekedéstől, a részvények szabadesésbe kezdtek, és újra fellángolt a vita: túl drága lett az AI-forradalom?




