BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
header

14._havi_nyugdíj

10.
30.
10:16

Gulyás Gergely a 14. havi nyugdíjról: vizsgálják, hogy lehetne „beszorítani”

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a kormány „szeretné” bevezetni a 14. havi nyugdíjat, csak épp az a kérdés, hogyan tudnák beszorítani a költségvetésbe. Addig is marad az árrésstop, bővül az árstopos lista, a SZÉP-kártya hűtőbe mehet, és jön a 15 százalékos béremelés a szociális és kulturális szférában. A Sziget Fesztivál sorsát viszont a fővárosra bíznák – a kormánynak nincs teendője.

Szerző(k):
Hegedűs Szabolcs
10.
19.
06:30

Ítéletet mondott a nyugdíjszakértő: mást tanácsol a kormánynak a 14. havi nyugdíj helyett

Tiszta vizet öntött a pohárba nyugdíjkérdésben az Országos Nyugdíjas Parlament elnöke, aki a Tisza Párt sávos nyugdíjemelő javaslatát méltányosabbnak gondolja, mint a kormánypárt 14. havi juttatási ötletét. Karácsony Mihály az Economxnak kifejtette, mi lenne a baj a kormányzati plusznyugdíj alapvetően nem elvetendő ígéretével, és mennyibe kerülne egyik vagy másik, idősekre szabott kampányfogás az államkasszának.

Szerző(k):
Sándor Zoltán
10.
17.
07:48

Orbán Viktor: Budapest az egyetlen hely, ahol egy amerikai-orosz csúcsot meg lehet tartani

Logikusan csak Magyarországon jöhet létre az amerikai-orosz csúcstalálkozó, hiszen az orosz-ukrán háború Európában zajlik, és mi vagyunk az egyetlen békepárti ország - erről beszélt Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. Később azt is kifejtette, hogy nem kell hozzányúlni a nyugdíjrendszerhez, mert az rendben van, és ha több gyerek születik, akkor még jobb lesz.

Szerző(k):
L. K.