BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor Párizsba látogat, a háborúról egyeztet Macronnal

Hivatalos látogatás keretében a magyar miniszterelnök holnap a francia államfő meghívására Párizsban utazik, ahol a tárgyalás legfontosabb sarokpontját a háború kérdésköre adja majd.

2025. március 4. kedd, 15:41

Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Párizsban tárgyal majd a francia elnökkel, személyesen Emmanuel Macron meghívására – erről tájékoztatta röviden az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

A két politikai vezető közötti tárgyalás

fő témája az orosz-ukrán háború.

Ennél több részletet azonban nem árultak el a kormányfő franciaországi hivatalos programjáról.

Orbán Viktor beszólt a Londonban összegyűlt nyugati vezetőknek
Emlékezetes, a miniszterelnök hétfőn úgy vélekedett, szerinte az európai vezetők az ukrajnai háború folytatása mellett tették le a voksukat, Magyarország azonban a béke pártján marad. Közben Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette, hogy Nagy-Britannia és Franciaország megkezdi az ukrajnai harcok lezárásának előkészítését, és London akár katonákat és légierőt is küldene egy jövőbeni békefenntartó misszióba.

Emmanuel Macron a Donald Trumppal folytatott hétfői washingtoni megbeszélése után kilátásba helyezte, hogy az elkövetkező hetekben megköttethet a tűzszünet az immár három éve elhúzódó háborúban. Az amerikai elnökkel történt konzultációja után rögzítette, a tűzszünet a béketárgyalások előfeltétele, és szavai szerint „erős közeledés” zajlott le köztük a kérdésben.

Ezt a francia államfő még azt megelőzően fogalmazta meg, hogy Trump és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy óriási veszekedésbe torkollt nyilvános vitába került, s végül megrekedt a békefolyamat, melynek az ukrajnai ritkaföldfém-készletekről szóló megállapodás ágyazott volna meg.

Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet