BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor felelőtlenséggel vádolja a NATO-t

A miniszterelnök szerint a védelmi szövetség elmozdulni látszik az eredeti céljától, egyre inkább háborús szervezetként viselkedik.

2024. július 11. csütörtök, 07:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NATO washingtoni csúcstalálkozója előtt a Facebookra feltöltött videójában a miniszterelnök kijelentette:

A NATO-nak nem a körülötte zajló háborúkat, hanem a békét kellene megnyernie.

Orbán Viktor emlékeztetett arra: a NATO 75 évvel ezelőtt azzal a céllal indult, hogy megvédje a tagjai biztonságát. Mára azonban elmozdulni látszik az eredeti céljától, egyre inkább háborús szervezetként viselkedik. Ennek egyik jele, hogy a NATO egyre aktívabb szerepet vállal az orosz-ukrán háborúban - tette hozzá.

Ez szerintünk veszélyes, sőt felelőtlen, mert senki sem látja, mi lesz ennek a vége, hova is fogunk kilyukadni

- mondta Orbán Viktor hozzátéve: amellett fog érvelni, hogy a NATO-nak vissza kellene térnie az eredeti szellemiségéhez.

A NATO-nak nem a körülötte zajló háborúkat, hanem a békét kellene megnyernie. Ehhez elsősorban saját védelmi képességeinket kellene fejleszteni.

A miniszterelnök megerősítette, hogy Magyarország továbbra sem vesz részt a NATO Ukrajna missziójában, a magyar védelmi képességek fejlesztésére vonatkozó kötelezettségeinek azonban maradéktalanul eleget tesz

- írta összefoglalójában az MTI.

T. E.
T. E.

Ez is érdekelhet