BUX 138444.28 0,59 %
OTP 44420 1,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az egész országban tetőzik a Duna, de nagyon lassan apad

A teljes hazai szakaszon érezteti hatását az árhullám.

2024. június 7. péntek, 14:52

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság tájékoztatása szerint a nagybajcsi tetőzést követően a folyó apadásnak indult a szigetközi szakaszon, igaz, a vártnál lassabb ütemben, a dús aljnövényzet továbbra is lassítja a víz átfolyását a hullámtéren.

Emiatt a korábbi becslésekkel szemben Budapesten csak valamivel később, szombat délelőtt várható a tetőzés az alsó rakpart szintje körüli vízállással.

A közlemény kitér arra, hogy nem hullott számottevő eső a Duna németországi és ausztriai vízgyűjtőin csütörtökön, a prognózis alapján pedig vasárnap lehet ismét valamivel csapadékosabb az időjárás, ám ez már nem befolyásolja jelentősen az árhullám levonulását.

A felső szakaszokon végzett mérések alapján azonban továbbra is nagyon lassú apadás várható.

Az OVF azt írja, hogy a szombati, fővárosi tetőzésen kívül másutt az elsőfokú árvízvédelmi készültségi szintet megközelítő tetőző vízállások várhatók. Az apadás több helyen is nagyon lassú, többek között a Szigetköz területén és Győrnél is.

Kiemelték, hogy a tartós árhullám miatt megerősített vízügyi őrszolgálat működik a nap 24 órájában, 317 dunai és tiszai vízügyes szakemberrel közösen. Ezen felül azt is leszögezték, hogy a vízügy szakemberei folytatják az árvízvédelmi munkálatokat valamennyi érintett szakaszon, többek között a Murán, a Dráván, a Tarnán, a Zagyván és a Rábán.

Ekkor tetőzik a Duna: folytatódnak a lezárások
Harmadfok feletti vízállással tetőzik Nagybajcsnál a Duna, ezért lezárták egy időre a Mosoni-Duna torkolati műtárgyat, hogy csökkentsék az érintett Duna-szakasz terhelését Győr biztonsága érdekében.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet