BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új üzemet avatott a legnagyobb magyar festékcég

2013. október 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Uniós és központi költségvetési támogatással, 200 millió forintos beruházás keretében új üzemcsarnokot létesített a Poli-Farbe Vegyipari Kft. a Bács-Kiskun megyei Bócsán. A beruházássorozat első állomásaként elkészült a legnagyobb hazai tulajdonban lévő festék- és vakolatgyár 2200 négyzetméteres üzemcsarnoka, amelynek segítségével a vállalat szeretné gazdaságosabbá tenni tömegtermékeinek gyártását. A fejlesztések révén a vállalat erősítené piaci pozícióit, és megmaradhat az a több mint 200 munkahely, amit a környékbeliek számára biztosít − mondta Szabó Antal, a cég ügyvezetője. A hazai festékpiac forgalmának 70 százalékát három nagyvállalat adja, közülük a Poli-Farbe az egyetlen magyar tulajdonú, amelynek nettó árbevétele 2012-ben 7,3 milliárd forint volt, az üzemi eredménye pedig 351 millió. Idén 8 milliárdos forgalmat várnak.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet