BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét nőttek a magyar−ukrán gázszállítások

2013. október 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ukrajna szeptemberben 334,2 millió köbméter földgázt importált Magyarországon és Lengyelországon keresztül Európából, ami 41,5 százalékkal több, mint augusztusban − jelentette az ukrán média. Lengyelországon keresztül 95,9 millió köbméter földgáz érkezett, annak ellenére, hogy szeptember elején karbantartási munkálatok miatt szünetelt a szállítás. A magyar csővezetékek korszerűsítésének köszönhetően a napi áteresztőképesség 6,1-ről 9 millió köbméterre növekedett. Így Magyarországról szeptemberben 238,3 millió köbméter földgáz érkezett Ukrajnába az előző havi 131,2 millió köbméter után. Az év első kilenc hónapjában Ukrajna összesen 1,5 milliárd köbméter gázt importált Európából, ebből 809,2 millió köbmétert Lengyelországból és 680 millió köbmétert Magyarországról. A Naftohaz ukrán állami vállalat a német RWE gázszállító cégtől vásárolja vissza az Oroszországból származó földgázt. Az Európából érkező gázért ezer köbméterenként átlagosan 393,38 dollárt, míg a közvetlenül Oroszországtól vásároltért 416,33 dollárt fizetett idén Ukrajna.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet