Korrupció nélkül nincs üzlet Magyarországon − ezt az érzést kelti egy, a Napi.hu által idézett, a visegrádi országokat vizsgáló friss felmérés. A magyar menedzserek nem saját személyes hasznuk érdekében folyamodnak korrupcióhoz, hanem úgy tekintenek erre, mint amivel a lehető legjobbat tehetik cégüknek − derül ki a novemberben megjelenő tanulmányból. A magyar cégvezetők pontosan tudják, mi számít etikailag helytelennek, de semmi sem kényszeríti őket arra, hogy ennek megfelelően viselkedjenek. A négy visegrádi ország menedzserei egyetértenek abban, hogy a korrupció hozzátartozik a \"dolgok elintézéséhez\". Úgy vélik, hogy a felelősségteljes magatartás, az előzékenység és az átláthatóság társaságuk üzleti életében luxus. A lengyelek szükséges rossznak tartják a csalást, ők és cseh társaik elfogadhatóbbnak vélik a megvesztegetést az üzleti tevékenységben, mint a magyarok és a szlovákok. A magyar cégvezetők ugyan aljas dolognak tartják, hogy korrupcióval javítsák vállalatuk versenyhelyzetét, szerintük mégis nagyobb súlya van e gyakorlatnak az üzletben, mint kollégáik szerint.
