A kormány a közösségi közlekedés működtetésére újabb 7 milliárd forint rendkívüli támogatást biztosít a költségvetésből a fővárosnak − nyilatkozta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek. A támogatással a budapesti tömegközlekedés idei finanszírozása rendeződik, további költségvetési támogatásra nincs szükség − hangsúlyozta a miniszter. Hozzátette, eredetileg a büdzséből 10 milliárd forint áll rendelkezésre a fővárosi közösségi közlekedés finanszírozására egész évben. Varga Mihály kiemelte: a kormány és a főváros közötti, márciusban életbe lépett Budapest 21 megállapodás kimondja, hogy a kormány közreműködik a fővárosi tömegközlekedés 2013. évi újjászervezésében és lépéseket tesz a Budapesti Közlekedési Zrt. zavartalan működésének fenntartása érdekében. Ehhez a kormány már idén augusztusban 7 milliárd forint rendkívüli támogatást nyújtott. Az előző és a mostani támogatással béreket, üzemanyagot, közüzemi díjakat, rezsiköltséget és egyéb napi működési kiadásokat finanszírozhatnak − mondta a miniszter.
