BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még hétmilliárdot ad a fővárosnak a kormány

2013. szeptember 25. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány a közösségi közlekedés működtetésére újabb 7 milliárd forint rendkívüli támogatást biztosít a költségvetésből a fővárosnak − nyilatkozta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek. A támogatással a budapesti tömegközlekedés idei finanszírozása rendeződik, további költségvetési támogatásra nincs szükség − hangsúlyozta a miniszter. Hozzátette, eredetileg a büdzséből 10 milliárd forint áll rendelkezésre a fővárosi közösségi közlekedés finanszírozására egész évben. Varga Mihály kiemelte: a kormány és a főváros közötti, márciusban életbe lépett Budapest 21 megállapodás kimondja, hogy a kormány közreműködik a fővárosi tömegközlekedés 2013. évi újjászervezésében és lépéseket tesz a Budapesti Közlekedési Zrt. zavartalan működésének fenntartása érdekében. Ehhez a kormány már idén augusztusban 7 milliárd forint rendkívüli támogatást nyújtott. Az előző és a mostani támogatással béreket, üzemanyagot, közüzemi díjakat, rezsiköltséget és egyéb napi működési kiadásokat finanszírozhatnak − mondta a miniszter.

Csurgó Dénes
Csurgó Dénes

Ez is érdekelhet