BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európai segítséggel fejlesztik az új Suzukikat Esztergomban

2013. augusztus 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Új Széchenyi terv gazdaságfejlesztési operatív program keretében 207,7 millió forintos támogatást nyert el a Magyar Suzuki Zrt., amiből a modellfrissítésen áteső Swift, a Swift Sport és az új SX4 hobbiterepjáró prototípusait fejlesztik − közölte a társaság. A hamarosan sorozatgyártásba kerülő új, a jelenleginél méretesebb SX4 kompakt városi sport-szabadidőautó (SUV) az esztergomi gyárban készül. Bevezetése egyben egy bővítési program kezdetét is jelenti, amelynek keretében a cég új exportpiacokat céloz meg, növeli termelési volumenét, és az esztergomi gyártóbázis még fontosabb szerepet kap a Suzuki globális stratégiájában. A fejlesztés nyomán a sorozatgyártással biztonságosabb, környezetkímélőbb, jobban eladható gépkocsik kerülnek piacra. Utóbbi azért is különösen fontos, mert az esztergomi gyár legfőbb piacán, Európában az év első hat hónapjában 77,2 ezer Suzuki kelt el, 10 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet