Nincs eladhatatlan autó a magyarországi használtautó-piacon − derül ki a Weltauto kereskedőinek körében végzett felmérésből. A második negyedévben tovább bővültek az eladások, a legtöbb vevő továbbra is olcsó autót keres. A felmérést végző Datahouse Kft. adataiból kiderül, hogy április és június között 12,2 százalékkal nőttek a használtautó-eladások, ami jobb az év első három hónapjában feljegyzett 10,4 százaléknál. Az első félévben összesen 215 733 használt autó talált új gazdára. A jobban felszerelt, minőségi autók kelnek el a leggyorsabban, mivel ilyenekből kevesebb található a piacon − idézte az MTI Horváth Zoltán, a Weltauto márkaigazgatójának a közleményét. Mivel kevés Magyarországon értékesített új autó kerül vissza a piaci körforgásba, a vevők gyakran választják a magánimportot, ami azonban kockázatos vállalkozás. A második negyedévben 16 577 gépkocsit hoztak be Magyarországra. Az első félévben 22,6 százalékkal bővült a privát import. A használtautó-piac legkeresettebb márkája az Opel, a Suzuki és a Volkswagen, a BMW kedvelt az importőrök körében.
