BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól fehéredhet a halkereskedelem

2013. június 13. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szeptember elsején léphet hatályba a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló új törvény, pár paragrafus kivételével. Januártól lép hatályba a kereskedelmi forgalomba kerülő hal nyomon követhetőségét biztosító paragrafus, amely kimondja, hogy a fogási tanúsítvány nélküli halat a hatóság elkobozhatja és megsemmisítheti, a turista horgászjeggyel kapcsolatos paragrafus pedig 2014. május elsejétől lép hatályba, vagyis ezt követően lehet csak forgalomba hozni. Az új jogszabály számos változást hoz mind a horgászok, mind a halászok, illetve a halastavi halgazdálkodást folytatók életébe, és főleg a horgászok számára kedvező. Egy záró szavazás előtti minisztériumi módosító változtatott az átmeneti rendelkezéseken is: az eddig kiadott horgászjegyek az érvényesség lejártáig, de legkésőbb 2014-ig érvényesek. A halgazdálkodásra jogosultak a hatálybalépéstől számított 15 évig rendelkeznek e joggal, feltéve, ha nem haszonbérleti szerződés mellett végezték tevékenységüket, mert akkor a bérleti idő az irányadó. A halászati engedélyesek részére a fogási tanúsítványtömböt december végéig adják ki a hatóságok.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet