BUX 139015.37 1,01 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Székesfehérváron bővít a Győri Keksz tulajdonosa

2013. május 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új üzemcsarnokkal és új termékcsoport gyártásával bővíti tevékenységét Magyarországon a Mondelez Internationalhoz tartozó Győri Keksz Kft. székesfehérvári üzeme − jelentette be Irina Shandarivska, a Mondelez International régiós igazgatója, hozzátéve: a népegészségügyi termékadó nem befolyásolta a befektetési döntést. A Mondelez a világ legnagyobb snacktermékeket gyártó vállalata − 3,9 százalékos részesedéssel −, amely a Kraft Foods tavaly őszi tevékenység-szétválasztása révén jött létre. (A Kraft Foods Hungária Kft. áprilisban változtatta a nevét Mondelez Hungária Kft.-re, de a csoportba tartozó székesfehérvári és győri gyárak változatlanul Győri Keksz Kft. néven integrálódnak az európai egységbe.)

A 19 millió dollárból (mintegy 4,5 milliárd forint) megvalósuló fejlesztés nyomán 30 százalékkal bővül a gyár kapacitása, a jelenlegi 500 fős létszám pedig 700-ra nő. Az új gyártósoron várhatóan az év végén kezdik meg a nyugat-európai exportra szánt Milka csokoládé-keksz szendvicstermékek előállítását. Székesfehérváron a Győri Keksz Kft. a névadó kekszek mellett a Tuc termékcsaládot, az Oreo, a Pilóta és az Albert kekszeket gyártja, a győri üzemben a Negro család mellett a Halls cukorkák készülnek.

Globálisan 5−7 százalékos növekedést ígértünk a tavalyi megalakuláskor és az első negyedéves adatok alapján ez tartható − mondta Irina Shandarivska a Napi Gazdaság érdeklődésére −, a magyar gazdaság növekedésénél nagyobb mértékű bővülésre számítunk idén mindhárom termékcsoportban (csokoládé, keksz, cukorka).

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet