BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebben panaszkodnak az energiacégekre

2013. május 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi eredményekhez képest javult az energiaszolgáltatók tevékenységének fogyasztói értékelése, ennek ellenére néhány ponton még mindig alacsony szinten áll az elégedettség − közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal. A felhasználók a korábbi évekhez hasonlóan tavaly is a panaszügyintézést kritizálták leginkább. A 17. alkalommal elvégzett kutatás szerint a fogyasztók továbbra is problémaként említették az áramellátás folyamatosságának hiányosságait, illetve a hálózati hibák kijavításának hosszadalmasságát. A megkérdezettek 40-44 százaléka érzékelt rövid, 31-34 százaléka hosszabb feszültségkimaradást, 20-24 százaléka feszültségingadozást, 10-12 százaléka pedig hálózati hibát − ezek az utóbbi három év legkedvezőbb adatai. A gázellátás folyamatosságával alapvetően elégedettek voltak a fogyasztók, a bizalmi index e téren javult. Számos kritika érte ellenben a gázellátási szünetekről szóló tájékoztatás minőségét. A telefonos ügyfélszolgálattal a megkérdezettek elégedettebbek voltak, mint egy évvel korábban, a személyes ügyfélszolgálatot viszont sokan kritizálták a hosszú várakozási idő miatt.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet