Az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottsága tegnapi ülésén általános vitára alkalmasnak találta az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tavalyi működéséről és szakmai tevékenységéről szóló beszámolót. Az ÁSZ 2012-ben 112 jelentést hozott nyilvánosságra, szemben az egy évvel korábbi 72 jelentéssel − ismertette Domokos László elnök. A növekedés elsősorban arra vezethető vissza, hogy befejeződött a magyarországi városok összességét reprezentáló 63 önkormányzat pénzügyi helyzetének ellenőrzése. Nyikos László jobbikos képviselő szerint a beszámoló tartalmi és formai szempontból is kifogásolható, a képviselő úgy vélte, kevés az államháztartás helyi alrendszerére vonatkozó ellenőrzés. Szekeres Imre szocialista honatya a nyugdíj-megtakarítások államosítása után létrejött alap működésének vizsgálatát hiányolta, és hiányosnak tartotta az önkormányzati vizsgálatokat is. Domokos válaszában úgy fogalmazott, a zárszámadás keretében a központi költségvetési szervek 91 százalékát lefedi az ellenőrzés, az önkormányzati szférát pedig a kockázat alapján próbálták \"megfogni\". A bizottság tegnap általános vitára alkalmasnak találta az e-útdíj-törvényjavaslatot is.
