BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Módosítana a pénztárgép-határidőn az OKSZ

2013. május 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Meg kell hosszabbítani az online pénztárgépekre való átállás türelmi idejét az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint − mondta Vámos György, a szervezet főtitkára az MTI-nek. A pénztárgéphasználatra kötelezettek az elektronikus naplóval nem rendelkező pénztárgépeket június 30-ig, az ezzel rendelkezőket december 31-ig működtethetik anélkül, hogy az adóhatóság szankcionálná az átállás elmulasztását. Vámos szerint a gépeknek bonyolult követelményeknek kell eleget tenniük, információi szerint a fejlesztések már a legvégső stádiumban vannak, a gyártás azonban csak az engedélyezés után indulhat el. Az elektronikus naplóval rendelkező pénztárgépekbe új adóügyi ellenőrző egységet kell beépíteni, ami bonyolult informatikai feladat. Inkább csússzon egy kicsit a rendszer, a legfontosabb, hogy jól szolgálja a visszaélések kiszűrését − fogalmazott a főtitkár. A szövetség továbbra is úgy látja, hogy kevés az az 50 ezer forint támogatás, amit az 500 millió forint alatti árbevételű cégek kapnak a cserére, ráadásul a dotáltak körét is kiterjesztené. Becslések szerint a jelenleg használt 250-300 ezer pénztárgép közül 40-50 ezer rendelkezhet elektronikus naplóval.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet